Strona główna

Strona główna

Wybór materaca.

Posted By: Umiki Umiki In: Aktualności On: Comment: 0 Hit: 399

Materace lateksowe i inne.

Wybór materaca to jeden z trudniejszych wyborów przy organizowaniu wyprawki. Dlatego ja podparłam się opisem z zaprzyjaźnionej firmy HEVEA, która materace produkuje więc uważam ich za najlepszych ekspertów w tym temacie.

CO TO SĄ MATERACE LATEKSOWE?

Materace lateksowe składają się z naturalnej pianki lateksowej oraz w niektórych przypadkach maty kokosowej. Ze względu na swoje naturalne wnętrze są hipoalergiczne, więc mogą na nich spać niemowlęta od pierwszych chwil życia. Rodzice coraz chętniej decydują się na wybór materacy do łóżeczka, zapewniających najwyższy komfort snu pociechom. Materace z lateksem, to prozdrowotne rozwiązania, które gwarantują odpowiednią podporę dla kręgosłupa, główki oraz wszystkich innych części ciała dziecka. Niemowlę poniżej dziewiątego, a nawet dwunastego miesiąca życia potrzebuje twardszego podłoża do spania, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla nich są materace lateksowe z ewentualną matą kokosową.Strona wierzchnia zawiera wcześniej wspomnianą warstwę kokosową, która stanowi odpowiednią podporę dla delikatnego ciała w pierwszych miesiącach życia. Druga strona materaca dziecięcego jest bardziej miękka, ponieważ bezpośrednią podporę stanowi pianka lateksowa. Powyżej dziewiątego miesiąca życia materac dziecięcy odwraca się na drugą stronę – bardziej miękką. W ten sposób użytkowanie jest ekonomiczne, ponieważ może on spełniać swoją funkcję przez kilka lat.

DLACZEGO MATERACE Z LATEKSEM SĄ POPULARNE?

Materace z lateksem cieszą się popularnością, ponieważ ich zawartość stanowi przeszkodę dla rozwoju roztoczy oraz kurzu. Dzięki temu, nie wywołują reakcji alergicznych i poprawiają jakość snu. Kolejną ich zaleta jest możliwość stosowania pokrowców, które niczym nie odbiegają od wnętrza materacy i również mają działanie prozdrowotne oraz są łatwe w czyszczeniu.

 Ważne, by dobrać taki materac, który zapewni maleństwu bezpieczny i zdrowy sen oraz prawidłowy rozwój. Pamiętajcie, materace to nie tylko wypełnienie. Ważny jest także pokrowiec. Całość stanowi chociażby o antyalergiczności produktu i łatwości utrzymania go w higienie.

NAJLEPSZE MATERACE DLA NIEMOWLĄT. TOP 3

Hevea Duo Activia – materac dwustronny, rozwojowy. Materac wykonany z dwóch warstw pianek wysokoelastyczych.  Strona twarda ale o mniejszej gęstości (mniejsza waga dziecka) dla dzieci zaraz po urodzeniu. Po 8-9 miesiącach zmieniamy stronę użytkową. Od tej pory dziecko leży na stronie o większej elastyczności. Materac o sztywnych bokach, występuje w rozmiarach popularnych w Polsce 120/60, 140/70.

Hevea Krzyś – jeden z najbardziej popularnych materaców dla niemowląt w kraju. Na rynku od ponad 10 lat. Materac dwustronny kokosowo-lateksowy. Zwłaszcza twarda warstwa kokosowa przeznaczona dla dzieci od pierwszych dni po porodzie. Strona lateksowa po 8-9 miesiącach zależnie od wagi i rozwoju. Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka Warszawie. Do wyboru kilka pokrowców, także w różnych wersjach kolorystycznych. Rozmiary 120/60, 140/70.

Hevea Baby Max – materac dwustronny piankowo-lateksowy. Warstwa sztywnej pianki idealna dla dzieci tuż po urodzeniu. Po kolejnych 8-9 miesiącach użytkujemy już stronę lateksową. Lateks Blue Ocean – unikalny produkt, ponieważ wykonany na bazie naturalnych żywic kauczukowych z kulkami silikonowymi. Pochłaniają w ten sposób zwłaszcza nadmiar wilgoci i oddają następnie podczas bardziej suchych godzin w ciągu dnia. Rozmiary od 12060 do 140/70. 

W tej samej kategorii

Comments

Leave your comment

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć